Google ΕΟΠΥΥ URL ΣΧΟΛΗ ΧΟΡΟΥ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ Γεωργιάδης: Μην απεργείτε, καταθέστε τις προτάσεις σας... > 자유게시판

본문 바로가기

회원메뉴

쇼핑몰 검색

자유게시판

Google ΕΟΠΥΥ URL ΣΧΟΛΗ ΧΟΡΟΥ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ Γεωργιάδης: Μην απεργείτε, κα…

페이지 정보

작성자 Patrick 작성일24-03-29 16:20 조회8회 댓글0건

본문

ΣΧΟΛΗ ΧΟΡΟΥ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ O υπουργός Υγείας επισήμανε μεν ότι «η απεργία είναι σχολεσ χορου οριενταλ θεσσαλονικη αναφαίρετο συνταγματικό δικαίωμα των γιατρών και κανείς δεν θα τους εμποδίσει στην άσκησή του», σχολεσ χορου οριενταλ θεσσαλονικη ωστόσο τους κάλεσε «να αναλογιστούν την ευθύνη τους έναντι της κοινωνίας»..."
629018CD710458DABE8D0D87045ECAAC.jpg
Γεωργιάδης: Μην απεργείτε, καταθέστε τις προτάσεις σας... ΣΧΟΛΗ ΧΟΡΟΥ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

O υπουργός υγείας επισήμανε μεν ότι «η απεργία είναι αναφαίρετο συνταγματικό δικαίωμα των γιατρών και κανείς δεν θα τους εμποδίσει στην άσκησή του», ωστόσο τους κάλεσε «να αναλογιστούν την ευθύνη τους έναντι της κοινωνίας»

Να μην προχωρήσουν σε απεργία κάλεσε τους γιατρούς του ΕΟΠΥΥ ο υπουργός υγείας, κ. Άδωνις Γεωργιάδης, προτρέποντάς τους αντί να κατέλθουν σε απεργία να καταθέσουν τις δικές τους προτάσεις σε ό,τι αφορά στην αναδιάρθρωση του Οργανισμού και να συμβάλλουν με αυτόν τον τρόπο στην αξιολόγηση των μονάδων και του προσωπικού.

 

Ειδικότερα, σε δηλώσεις του τη Δευτέρα, με αφορμή τις κινητοποιήσεις από την ερχόμενη εβδομάδα των γιατρών του ΕΟΠΥΥ, ο υπουργός υγείας επισήμανε μεν ότι «η απεργία είναι αναφαίρετο συνταγματικό δικαίωμα των γιατρών και κανείς δεν θα τους εμποδίσει στην άσκησή του», ωστόσο τους κάλεσε «να αναλογιστούν την ευθύνη τους έναντι της κοινωνίας».

 

Ο κ. Γεωργιάδης επιβεβαίωσε για άλλη μία φορά ότι «αξιολόγηση σημαίνει ενδεχομένως απολύσεις για εκείνους τους γιατρούς οι οποίοι δεν μας κάνουν» υπενθυμίζοντας ότι «για τον λόγο αυτό έχει συσταθεί Επιτ ροπή Αξιολόγησης η οποία θα παραδώσει το πόρισμά της στις 6 Δεκεμβρίου».

 

Τέλος, διαβεβαίωσε ότι κατά τη διάρκεια της διαδικασίας κινητικότητας - διαθεσιμότητας γιατρών και εργαζομένων του ΕΟΠΥΥ, «δεν πρόκειται να κλείσει καμία μονάδα του ΕΟΠΥΥ, ούτε για μία ημέρα», στέλνοντας μάλιστα με έμφαση το μήνυμα αυτό στους εκπροσώπους της τοπικής αυτοδιοίκησης προκειμένου να διαλύσει τους φόβους τους, όπως είπε, ότι θα καταργηθούν μονάδες υγείας του ΕΟΠΥΥ. 
ΣΧΟΛΗ ΧΟΡΟΥ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ Εργαζόμενοι της ΛΑΡΚΟ επιτέθηκαν στον Πρ.Παυλόπουλο

Μπουκάλια με νερό εκσφενδόνισαν διαδηλωτές εναντίον του πρώην υπουργού Εσωτερικών - Ο κ. Παυλόπουλος βρισκόταν στη συμβολή της λεωφόρου Βασιλίσσης Σοφίας με την οδό Μέρλιν

Στόχος των εργαζομένων στην μεταλλευτική βιομηχανία ΛΑΡΚΟ έγινε ο πρώην υπουργός Εσωτερικών Προκόπης Παυλόπουλος.



Οι εργαζόμενοι στη ΛΑΡΚΟ διαδήλωναν έξω από τη Βουλή και όταν εντόπισαν τον κ. Παυλόπουλο επιτέθηκαν εναντίον του καθυβρίζοντας τον με σκαιούς χαρακτηρισμούς. Ορισμένοι μάλιστα εκσφενδόνισαν εναντίον του μπουκάλια με νερό.








prok1.jpg







prok2.jpg







prok3.jpg







prok4.jpg


ΣΧΟΛΗ ΧΟΡΟΥ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ Θ. Πάγκαλος: «Σε ποιο συμπόσιο να πάω; Σε αυτούς τους αποτυχημένους;»

Εξηγώντας τους λόγους για τους οποίους δεν ήταν παρών στο Συμπόσιο για τα 39 χρόνια του ΠΑΣΟΚ, ο πρώην υπουργός χρησιμοποίησε βαρείς χαρακτηρισμούς για στελέχη του ΠΑΣΟΚ

Βαρείς χαρακτηρισμούς για στελέχη του ΠΑΣΟΚ χρησιμοποίησε ο Θόδωρος Πάγκαλος, μιλώντας στο ΒΗΜΑ FM 99,5

και ερωτηθείς για τους λόγους που δεν παρέστη στο συμπόσιο του Κινήματος.



«Επί 32 χρόνια βουλευτής, μου έλεγαν να μη συγκρούομαι και να μην τα λέω
αυτά τα πράγματα. Και τώρα βγαίνουν διάφοροι τυχάρπαστοι τύποι από τη
μπλογκόσφαιρα – κάτι ούφο! – και τώρα μου λένε διάφορα. Μα, εσείς μου
λέγατε να μην τα λέω! Για να κάνετε τη φοροδιαφυγή σας, για να κάνει η
ΟΛΜΕ ιδιαίτερα… Τα έχω γράψει σε βιβλίο και έτσι βγήκε το "μαζί τα
φάγαμε". Και είναι πολύ ενδιαφέρον. Να το διαβάσετε. Σε ποιο συμπόσιο να
πάω; Σε ποιους; Σε αυτούς τους αποτυχημένους που το μόνο που τους
ενδιαφέρει είναι ο μηχανισμός; Που τσακώνονται για το αν ο ήλιος θα
είναι πράσινος ή πορτοκαλί; Αν θα λέγεται ΠΑΣΟΚ ή ΝΑΣΟΚ ή ΚΑΖΑΣΟΚ; Δεν
θέλω να μιλήσω. Ό,τι έχω να τους πω, το λέω δημοσίως, σε όλο τον κόσμο.
Στα στελέχη του αποτυχημένου συγκροτήματος που έγινε από 44% κάτω από το
10%, μονοψήφιο, δεν έχω να πω κάτι. Δεν με ενδιαφέρει να το πω, ούτε σε
ηγέτες που το έφτασαν εκεί και είναι ο Σημίτης, ο Γ. Παπανδρέου και ο
Βενιζέλος. Μαζεύτηκαν και αγκαλιάστηκαν και μας είπαν " σχολεσ χορου latin θεσσαλονικη ελάτε να πάμε
μπρος". Τι εμπρός; Τον μηχανισμό τους ενδιαφέρει να ελέγξουν και να
διατηρήσουν, για να έχουν τα προνόμιά τους και ας με διαγράψουν
επιτέλους, για να τελειώσει η αγωνία μου αν θα το κάνουν ή όχι. Μα δεν
με έχει διαγράψει ποτέ κανείς! Ούτε από το ΚΚΕ δεν έχω διαγραφεί και
έφυγα μόνος μου – και τώρα σκέφτομαι μήπως γυρίσω. Πώς τον λένε τον
γενικό γραμματέα του ΚΚΕ; Πωπω… πώς καταντήσαμε. Ούτε το όνομα του γ.γ
του ΚΚΕ να μην ξέρουμε…» είπε ο Θόδωρος Πάγκαλος εξηγώντας τους λόγους για τους οποίους δεν ήταν παρών στο
Συμπόσιο για τα 39 χρόνια του ΠΑΣΟΚ την περασμένη εβδομάδα, μολονότι
είναι ιστορικό στέλεχος του κόμματος:



Μεταξύ άλλων «να κατέβουν μαζί στις ευρω εκλογές ΝΔ και ΠΑΣΟΚ» πρό ΤΕΙνε ο κ. Πάγκαλος, σχολιάζοντας ότι οι φιλοευρωπαϊκές δυνάμεις μπορούν να συνυπάρξουν σε μία ευρύτερη παράταξη.



Υποστήριξε ότι υπάρχει ανάγκη για μια ευρύτερη φιλοευρωπαϊκή παράταξη. Με αφορμή τη συζήτηση για την επικαιροποίηση της προγραμματικής συμφωνίας ΝΔ- ΠΑΣΟΚ, ο κ.Πάγκαλος σχολίασε:  «Το θέμα είναι τα προβλήματα επί των οποίων υπάρχει διαφωνία. Αυτά πρέπει να συζητήσουν με τον Σαμαρά κ

댓글목록

등록된 댓글이 없습니다.

회사명. (주)밀레니엄씨앤씨 대표. 김대운
전화. 02-701-7500 팩스. 02-701-7505
사업자등록번호. 106-85-23725 사업자정보확인
통신판매업신고번호. 2009-서울용산-0458 


고객센터

02-701-7500

서울시 용산구 원효로 56길 11, 1층(원효로2가)
평일 : 09:00 ~ 18:00 / 토요일 : 09:00 ~ 13:00
개인정보관리책임자. 장춘근

무통장입금안내

기업은행  551-004918-01-014
예금주 / (주)밀레니엄씨앤씨 용산지점

아이비몰은 각지역매장 연동사이트로 통신판매의 당사자가 아닙니다. 따라서 아이비몰은 상품·거래정보 및 거래에 대하여 책임을 지지 않습니다.
상품, A/S, 거래정보등 자세한 문의는 각지역 매장에 문의하시기 바랍니다.
Copyright © 2015 ivimall.com. All Rights Reserved.